• Sepetim

Sepetinizde şu anda ürün bulunmuyor. Dilerseniz 104 ürün grubumuzdaki 2.206 üründen herhangi birini ekleyerek devam edebilirsiniz. Keyifli alışverişler!

T+A Lignum LGR10

Bu ürün şu anda indirimde!

KDV Dahil 2.899,80 TL

508 € +KDV

KDV Dahil 1.200 € 600 € (Çift fiyatıdır)

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Ahşap HiFi SlimlineHoparlör

Satıldı

Renkler

  1. Walnut

Bu ürünü arkadaşlarınız ile paylaşın!

t_a_loudspeaker_standard_finishes_08.jpg
Bütün beyler aynı hoparlörü istiyor; ses o eskiden bildiğimiz ve hayran olduğumuz hoparlörler gibi sıcak ve yumuşak olsun. Baslar kuvvetli ve derin olsun. Tizler çok yükseğe çıkabilsin ama kulak tırmalamasın. Yüksek güçlere dayanıklı olsun. Kabin rezonansı olmasın, sesi renklendirmesin. Kolay sürülsün, her türlü ampli ile kullanabileyim. Ha bir de, gerçek ahşap olsun.

Bütün hanımlar da aynı hoparlörü istiyor; olabildiğince küçük olsun. İstediğim her yere koyabileyim. Tasarımı zarif olsun. Mobilyalarımla uyumlu olsun. Çok pahalı olmasın ki istediğim buzdolabına bütçemiz kalsın. Gece kısık seste de detaylı çalabilsin. Eğer mümkünse görünmez olsun.

Hanımlar ve beyler! Karşınızda T+A Lignum serisi!!!

Ahşabın akustik özellikleri ve sıcaklığını kullanmak pek çok hoparlör tasarımcısı için cazip olsa da geleneksel dört köşe kutu tasarımlarının fiziksel zaafları performans açısından ciddi sıkıntı yaratır. Düz paneller halinde birleştirildiğinde ahşap kutular her bir duvarın doğal olarak birbirlerinden farklı damar yapıları nedeniyle farklı frekanslarda rezonansa girerler. Ayrıca ne kadar kalın olurlarsa olsunlar geleneksel ahşap duvarlar ses basıncı nedeniyle esner ve sonuçta müziğe hissedilir bir renk katarlar. Öte yandan standart ahşap teknikleri geleneksel köşeli formlar dışında kabinet geometrilerine izin vermediğinden, yüksek akustik standartlarda kabinetler üretmek te genellikle mümkün olmaz.

Bu sorunları kökünden çözmek için T+A tasarımcıları otomotiv, yatçılık ve kadim ahşap mobilya teknolojileri üzerinde üç yıl çalıştıktan sonra zekice bir çözüm buldular. Farklı ağaçlardan ve farklı kalınlıklarda katmanları çapraz yollar halinde yüksek basınç ve ısı altında şekillendirmek. Pahalı el yapımı egzotik otomobillerin karoser üretiminde kullanılan sert ahşap kalıp tekniği yardımıyla akustik ve estetik açısından ideal kabinetler üretildi. Böylelikle dört köşe geleneksel kabinetlerin iç ve dış akustik sorunları kökünden çözülmüş ve aynı zamanda basit ahşap teknikleri ile asla elde edilemeyecek bükülmezlikte yapılar elde edilmiş oldu.

Bu dahiyane kabinet tasarımı sayesinde pek çok akustik sorun kaynağında çözüldüğünden pek çok rakibin kullanmak zorunda akldığı karmaşık ayırıcı devreler ve bunların getirdiği ses bozulmaları sorun olmaktan çıkmıştır. Lignum serisi için özel olarak tasarlanan ve üretilen orta ses/bas sürücüleri minimalistik bir ayrıcı devre ile dünyaca ünlü ring radiator tiz sürücüsüne bağlanır. Sonuç: inanılmaz saflıkta, tınısal olarak doğru, hızlı ve kulağı yormayan gerçek high end ses performansı. Tüm T+A Lignum modelleri size kendi sınıfında rastlanmayan düşük harmonik distorsiyon, geniş frekans bandı, muazzam bir dinamik aralığı ve cetvel gibi bir frekans cevabı sunmaktadır.

Lignum serisi hoparlörler zerafet, performans ve yaratıcılığın mükemmel oranlardaki ideal bileşimini tüm müzik ve sinema meraklılarının erişebileceği bir fiyatla sunuyor. Çok uzun yıllardır süren ailede herkesin beklentilerini karşılayabilecek bir hoparlör sorunun çözümü burada.

Lignum LGR 10 küçük mekanlarda düşük ve orta güçlü stereo sistemler için ideal bir seçenektir. Ayrıca onu high end kompakt ev sinemanızda surround ve hatta ön hoparlör olarak rahatlıkla kullanabilirisiniz. LGR 10 kendini plazma ekranınızın yanında veya yatak odanızda da evinde hissedecektir.

LGR 10'u raf üzerinde, duvara monte ederek veya opsiyonel ayakları üzerinde dikey veya yatay olarak kullanabilirsiniz. 

Küçük ve zarif hatlarına sakın aldanmayın. LGR 10 ona yükleyebileceğiniz her türlü ağır göreve doğuştan hazır.

Devamı için tıklayınız...

T+A Lignum LGR10 Teknik Bilgiler

MODEL ÖZELLİKLERİ
Hoparlör Tipi
Raf Tipi 
Kabinet Yapısı
Özel Üretim Laminar Masif Ahşap 
Kabinet Materyali
Ön Panel MDF, Gövde Laminar 
Kaplama Tipi
El Seçimi Sağ-Sol Eşlenik Doğal Ahşap 
Optimum Faz Crossover
Evet
Mutlak Faz Crossover
-
Bi-wire/Bi-amp Olanağı
-
Manyetik Ekranlama
Evet
YAPISAL ÖZELLİKLER
İç Duvar Destekleri
Evet 
Kırılım Önleyici Ön Duvar
Evet 
Akustik Şeffaf Ön Kapaklar
Evet 
İsteğe Bağlı Kaplama ve Renk Opsiyonları
Evet
Zemin Yalıtım Mahmuzları
Evet
TEKNİK ÖZELLİKLER
Yol Sayısı
2
Sub Bas Sürücüleri
-
Bas Sürücüleri
1x140 mm Özel Üretim
Orta Ses Sürücüleri
-
Tiz Sürücüleri
1x35 mm Özel Üretim Ring Radiator
Frekans Bandı

50 - 45000 Hz

Bas Sönüm Frekansı (-6dB)
40 - 45000 Hz
Sinyal Duyarlılığı (2.83V/1m)
90 dB
Maksimum Ses Basıncı (Çift Hoparlör/1m)
93 dB
Ortalama Empedans
4 Ohm
Minimum Empedans
3,3 Ohm
Crossover Kesim Frekansları
2kHz
Minimum/Önerilen Ampli Gücü
10W/60W
GENEL
Renk ve Kaplama Seçenekleri
Doğal Parlak Akçaağaç, Doğal Parlak Kiraz, Doğal Koyu Parlak Ceviz( Özel Renkler İsteğe Bağlı) 
Güç Tüketimi
-

Boyutlar GxYxD (mm)

150x350x165

Ağırlık

4 Kg


 

T+A Lignum LGR10 ile ilgili daha fazla bilgi almak veya satın almak ister misiniz?
  1.