YENİ ÜRÜN

Musical Fidelity

Musical Fidelity V90-BLU5 HD Black

HD Bluetooth alıcı ve esnek bir giriş çoğaltıcı

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

V90-BLU5 HD – Genel Bakış

  • Yüksek teknoloji ürünü Bluetooth Streamer cihazı olan V90-BLU5 HD özel bir DAC ile donatılmıştır ve eksiksiz bir High-End Bluetooth geriçalım deneyimi sunar.
  • Bluetooth 5.0: daha geniş bir bant genişliği ve iletim menzili
  • Kablosuz, yüksek çözünürlüklü Bluetooth iletimi için AptX HD
  • Yeniden saatle zamanlamalı (re-clocking) ve üst örneklemeli (up-sampling), ayrık high-end DAC ve SRC Devre Tasarımı
  • Esnek giriş ve çıkış seçenekleriyle giriş çoğaltıcı
  • Mevcut hi-fi kurulumuna kolay entegrasyon

 V90-BLU5 HD, akıllı telefon, tablet, MAC ve PC’lerden gelen yüksek çözünürlüklü müzik formatlarını yayın akışı şeklinde alabilmek (streaming) için çok ideal, sofistike bir Bluetooth alıcı. Cihazın menzili ve iletim bant genişliği iyileştirilmiş Bluetooth 5.0 standardıyla arttırılmıştır ve aptx HD desteği mevcuttur. Bluetooth çipinde entegre DAC kullanılan Bluetooth alıcıların çoğuna kıyasla V90-BLU5 HD hakiki high-end olma özelliğiyle ön plana çıkıyor. Cihaz, birinci sınıf Burr-Brown çip PCM1781D temel alınarak tasarlanmış, yeniden saat zamanlamalı ve üst örneklemeli, ayrı bir DAC ile donatıldı. Bluetooth iletiminin ciddi dinleme deneyimleri için kullanıldığı high-end sistemlerle düzgün bir entegrasyon yapma imkanına sahip olacak ve benzer bir Bluetooth sesine kavuşacaksınız. Diğer Bluetooth uygulamalarında eksik kalan sıcaklığa, detaya, saydamlığa ve dinamiklere sahip olacaksınız.   


Burr-Brown PCM 1781D 24/192 Dahili DAC

Bluetooth alıcılarının büyük bir çoğunluğunda, doğrudan Bluetooth çipinin üzerine gömülen dijital-analog dönüştürücüler kullanılmaktadır. Bunlar genellikle eller serbest bir araba telefonu sistemi ya da küçük bir elde taşınabilir mobil hoparlör için tasarlanmış olduklarından, ortalama kalitede birer DAC olur. Zira bu tip sistemlere yönelik olarak tasarlanmış olan dönüştürücülerde high-end sesin gereksinimlerine uyacak parametrelere gerek yoktur. Oysa bu dönüştürücülerin düşük kalitede olması sesi olumsuz etkiler. V90 BLU5 HD’de ise, birinci sınıf Burr-Brown çip PCM1781D temel alınarak tasarlanmış, ayrı bir DAC kullanıldı. Bluetooth alıcıdan gelen dijital sinyal yeniden saat ayarlamasına ve üst örneklemeye tabi tutulur ve bu sinyal ancak bundan sonra D/A dönüştürücü tarafından işlenir.  


Örnekleme Hızı Dönüştürücü SRC4392
Burr Brown tasarımı olan high-end örnekleme hızı dönüştürücünün görevi, tüm sinyalleri yeniden saatle zamanlamak ve onları 24 bit ve 192 kHz’e dönüştürmektir. Üst örneklemenin bu sofistike ve temiz uygulamayla yapılıyor olması, distorsiyon bakımından en düşük seviyelere inilmesini ve kablosuz Bluetooth sesin bütünlüğünün korunup arttırılmasını sağlamaktadır.


Qualcomm CSR8670 Bluetooth Çip
Bluetooth alıcıların çoğunluğunda eller serbest donanım için tercih edilen çipler kullanılmaktadır. V90 BLU5 HD’de ise, önde gelen çip üreticisi Qualcomm’un tasarladığı, hi-fi sese yönelik bir çip kullanılmıştır. CSR8670, çok kaliteli bir kablosuz ses performansı sunacak ve son derece farkılaştırılmış, birinci sınıf kablosuz ses ürünlerini destekleyecek, birinci kalite bir üründür. Hatta CSR8670’te aynı zamanda 24 bit/192 kHz’i destekleyen, çok kaliteli bir DAC bulunuyor. Gerçi çok kapsamlı dinleme testlerinin ardından, bundan daha iyisini yapabileceğimizi gördük ve tam Musical Fidelity ayarında, ayrı bir SRC ve DAC’tan oluşan kendi dijital katımızı tasarlayıp imal ettik. Bunca çabaya değdi, zira şu anda piyasada mevcut olan en iyi Bluetooth alıcıyı yaptığımızı düşünüyoruz!   


V90 BLU 5 HD en son çıkan Bluetooth standardı 5.0’la uyumludur

Bluetooth 5.0, en son çıkan Bluetooth kablosuz iletişim standardıdır. Çeşitli iyileştirmeler barındırmakla birlikte buna uyumlu elektronik ekipmanlarla kullanılması gerekmektedir. Bluetooth bağlantısının menzilini 240 metreye kadar uzatmayı başardık (Bluetooth 2.0’ınki yalnızca 30 metredir). Öne çıkan engellere ve duvarlara rağmen daha büyük bir bant genişliğine erişebiliyor olmamız, aptX HD iletiminize yönelik yüksek bit hızlarının sürekliliğini garanti altına almamızı sağlıyor. Elbette bu standartları destekleyen bir mobil cihaz da gerektirmektedir. BT 5.0’ı olmayan eski bir telefonunuz olsa bile standart yine de geriye doğru uyumlu hale gelerek önceki BT versiyonlarına geri dönecektir, tabii ki hız ve bant genişliği bakımından olumsuz yönde etkilenmek suretiyle…


AptX HD
V90 BLU5 HD yüksek çözünürlüklü sese yönelik artan taleplere cevap vermek üzere tasarlandığından aptX HD ile donatılmıştır. Bu iyileştirilmiş kodek (kod çözücü), Bluetooth üzerinden gelen 24 bit, yüksek çözünürlüklü formatları desteklemektedir. AptX HD’nin çalışabilmesi için mobil cihazınızın onu destekliyor olması gerekmektedir.

Titiz bir mühendislik ve uzman işi bir devre kartı sayesinde, sinyal-gürültü oranını iyileştirebilmiş olmamız arka plan gürültüsünün azaltılmasını mümkün kıldı. Total armonik distorsiyonun düşük olması, müziğinizin keyfini neredeyse sıfır parazitle çıkartmanızı sağlıyor. Bu da dinlediğiniz müziği en ince ayrıntısına kadar, etkili dinamiklerle ve geçişken detaylarıyla işitebilmenizi sağlıyor.


Esnek Giriş Çoğaltıcı

V90 BLU5 HD, boşta hiç giriş kalmamış olsa bile her türlü ses sistemine entegre edilebilir. Analog RCA-in’i analog çıkışına, dijital-in’leri ise dijital çıkışlarına baypas eder. Böylece bir Bluetooth kaynağından bir şeyler çaldığınızda V90 otomatik olarak o sinyali tespit eder ve çalar. Boşta olan bir giriş varsa, V90’ı daha geleneksel yöntemlerle bağlayarak, onun analog ve dijital girişleri sayesinde giriş yelpazenizi genişletebilirsiniz. Bluetooth kaynağınızı farklı bir DAC ile beslemeyi tercih edersiniz diye V90’a dijital çıkışlar da ekledik.   

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Bluetooth Performance CSR8670 Bluetooth Chip
Bluetooth Radio Specification v5.0
SBC, Qualcomm® aptX™, aptX™ HD
aptX™ HD max. 24bit/96kHz; 576kbit/s
Carrier frequency 2.402 to 2.480 GHz
Transmission power +10dBm (max)
Class 5 up to 240M range
Class 2 up to 30M range
DAC Section Burr-Brown PCM 1781D 24/192 DAC
Burr-Brown SRC4392 Re-Clocking and Up-Sampling Chip
THD(+ noise): <0.01% (‚A‘ wtd)
Frequency Response: +0, –0.1dB
Seperation: -78dB
Signal / Noise ratio: -80dB (‚A‘ wtd)
Outputs  1x line level RCA
1x RCA coaxial SPDIF up to 24bit/192kHz
1x TOSLINK optical up to 24bit/96kHz
Input 1x line level RCA
1x RCA coaxial up to SPDIF 24bit/192kHz
1x TOSLINK optical up to 24bit/96kHz
Power requirement Mains voltages: 230V/115V; AC 50/60Hz
Consumption: 20 Watts maximum. 0W in standby)
Weight and Dimensions Dimensions - WxHxD (mm): 170 x 47 x 117
Weight (unpacked / packed): 590g / 1.05 kg
Supplied Accessories 1x 12v 500mA DC power supply
1x Bluetooth Antenna
User Manual

Kullanım Kılavuzu/ V90-BLU5 HD English

Data Sheet/ V90-BLU5 HD English