Astell & Kern

Astell & Kern XB10 Black

Yüksek Çözünürlüklü Bluetooth Dijital Ses Çevirici (DAC)

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

Bluetooth üzerinden yüksek çözünürlüklü müzik keyfi! Ses kalitesinden taviz vermeden kablolu kulaklığınızı hem kablosuz yapın hem de müzik kalitesini artırın!

Kablosuz özgürlüğe yüksek ses kalitesi ekledik!

aptX™ HD’yi; Qualcomm’un en son Bluetooth kodeğini, 24bit yüksek kaliteli data transferini kablosuz olarak sağlamak için kullanmak mümkün. Astell&Kern aptX™ teknolojisine kendi ses teknolojisini de ekleyerek, kablosuz olarak kayda sadık oynatma sağlayabilen bir cihaz geliştirdi.

Bluetooth Üzerinden Müzik, Taviz Vermeden

AK XB10 ses olarak diğer Bluetooth cihazlarına göre çok büyük fark sağlar. Duyduğunuz anda şaşırıp “Bu ses gerçekten Bluetooth üzerinden mi geliyor?” sorusunu soracaksınız.

Astell&Kern’in üstün teknolojileri aptX™ HD teknolojisi sayesinde desteklenen 24bit/48kHz çözünürlükte Bluetooth performansı ve iyi bir ses kalitesinin olmazsa olmazları olan üstün DAC ve AMP katmanlarıdır.

AK XB10 akıllı telefonlardan Bluetooth teknolojisi üzerinden kablosuz olarak ses verisini alan bir cihaz olsa da diğer yaygın Bluetooth cihazlarından oldukça farklıdır; AK XB10 aptX™ HD Bluetooth kodeğini destekler.

Televizyonların görüntü çözünürlüğü standart yüksek çözünürlükten, daha kesin resim kalitesi için 4K ultra-HD teknolojisine evrildiği gibi, şu an Bluetooth teknolojisinin 24bit ses çözünürlüğünü desteklediği bir çağdayız. Daha önceki Bluetooth teknolojilerinde imkansız olan 24bit HD ses, artık aptX™ HD ile mümkün.

Mükemmel Ses Kalitesi

AK XB10 bünyesinde 24bit/192kHz’e kadar destekleyen yüksek kaliteli ses sağlayan Hi-Fi DAC barındırır. Analog amplifikatörü ise paketi tamamlamak için, Astell&Kern’in kendi ses teknolojileriyle ayarlanmıştır.

Dijitalden Analoğa dönüştürücü (DAC), dijital medya oynatıcıdaki dijital veriyi analog sinyale dönüştürür.

AK XB10 en iyi dijitalden analoğa sinyal dönüşümü için sadece kendi işini yapan bir DAC barındırır. Böylece Sinyal-Gürültü Oranı (SNR) ve Toplam Harmonik Bozulma (THD) yüksek oranda iyileştirilir.

Tipik bir analog amplifikatör basitçe sinyalleri yükselterek düşük seviye ses sinyalleri çıkışı sağlarken, AK XB10’daki Astell&Kern amplifikatörü farklıdır.

Basitçe ses sinyalini yükseltmek yerine, Amplifikatör, zayıf sinyalleri yükseltmek ve yüksek empedanslı kulaklıklara gereken gücü sağlamak için “sürme” konseptiyle tasarlanmıştır. AK XB10’un analog amplifikatörü görevini yerine getirmeye ziyadesiyle hazırdır.

Örneğin, amplifikatörü kamera ile kıyaslarsak, küçük objeleri büyütmek için kameradaki zum fonksiyonunun kullanılması amplifikatörün çalışma prensibine benzerdir. Fakat, AK XB10’un amplifikatörü bulanık görüntülere odaklanan pan fokus fonksiyonu gibi çalışır.

Basit tabirle, Astell&Kern amplifikatörü zayıf sinyallere odaklanır.

Çift Ses Çıkışı

“Hayır! Benim kulaklıklarım bu çıkışa uymuyor!”
Hiç standart kulaklıkların giriş yapamadığı küçük bir kulaklık girişi gördünüz mü?

Bu giriş 2,5mm “sub-mini” ses konektörüdür. Balanslı konektör olarak da bilinir. Analog sinyalin aktarım modları balanslı ve balanssız olarak iki ayrı şekilde görülebilir. Balanssız bağlantı tipik olarak bir sinyal (Sağ + Sol) ve topraklama içerir. Topraklamanın dış gürültüyü engellemesi gerekir fakat, gürültü yine de sinyale karışabilir ve bu gürültü sinyalde bozulmalara ve seste gürültüye neden olur.

Balanslı bağlantı, sinyal iletilirken topraklama gürültüsünü düşürmek için geliştirilmiştir. Sinyal + ters faz sinyal sürecinde oluşan aynı gürültü (yaygın mod gürültü) de bu yolla giderilebilir ve iki ayrı sinyal aktarıldığı için sinyal gücü artar.

Dolayısıyla, AK XB10’a ses hayranları için 2,5mm giriş eklememiz doğaldır. AK XB10’un balanslı 2,5mm çıkışıyla daha derinlikli seslerin tadını çıkarın.

  • IOS ve Android Uyumlu
  • AK XB10 bütün iOs ve Android cihazlarla uyumludur.
  • AK XB10 Android için SBC, aptX™ ve aptX™ HD kodeklerini ve iOS için AAC kodeğini destekler.

Cihaz uyumluluk sorunlarını unutun, akıllı telefonunuzun Bluetooth’unu aktif hale getirin ve AK XB10’u bağlayın. Ayrıca Bluetooth özelliği barındıran Dizüstü bilgisayarlarınızla da bağlantı sağlayabilirsiniz.

Eller Serbest Fonksiyonu

AK XB10 ile müzik dinlerken bir çağrı aldığınızda, cevap vermeden önce Bluetooth fonksiyonunu kapatmanız mı gerekir? Ya da kulaklığınızı AK XB10’dan çıkarıp telefonunuza mı takmanız gerekir?

HAYIR! Tabii ki de gerekmez!

Üstün kolay kullanım için, AK XB10 sesli çağrıları destekler ve bünyesinde bir mikrofon barındırır. Böylece mikrofonsuz kulaklık kullanırken de çağrılara yanıt verebilirsiniz.

Bluetooth ile bağlıyken, çağrıya cevap vermek için tuşa bir kez basın, reddetmek için de basıp, basılı tutun. İşte bu kadar kolay.

Tasarım Konsepti
  • AK XB10’un tasarımı da Astell&Kern’in tasarım prensibiyle aynı doğrultuda şekillenmiştir: Işık ve gölgenin motifi.
  • Bu tasarım konseptiyle, AK XB10 bir yıldızdan gelen ışığın kırılmasını taklit edecek şekilde tasarlanmıştır.
  • AK XB10’un üst yüzeyi, çeyrek çemberlere ayrılmıştır, bu da tek bir dokunuşla kolay kullanım sağlar. Basit görünebilir, fakat AK XB10 tasarım ve kullanılabilirlik üzerine dikkatli değerlendirmeler doğrultusunda üretilmiştir.
  • AK XB10 bir tamamlayıcı özellikle daha birlikte gelir: klipsi
Müzik dinlemek istediğinizde fakat, hareket kabiliyetinizin kısıtlanmamasını istediğinizde, basitçe yapmanız gereken, klipsi AK XB10’a yerleştirip, sonra da AK XB10’u t-shirünüze, çantanıza ya da spor yaparken kol bandınıza takmanız. Bu basit klips taşınabilirliği kolaylaştırır ve ellerinizin serbest kalmasını sağlar. AK XB10 egzersiz yaparken yediğiniz enerji barından daha hafiftir.

Şimdi, Hi-Fi sesteki üstün kolay kullanıma hazır mısınız?

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Model AK XB10
Renk Siyah
Boyutlar 50mm (genişlik), 50mm (Yükseklik), 12,3mm (derinlik)
Ağırlık 23 gr
Bluetooth Versiyonu Bluetooth 4.1 Class2
Bluetooth Profili A2DP (çoklu), AVRCP, HFP, HSP
Frekans Bandı 2,4 – 2,4835 GHz ISM Bandı
Çekim Alanı 10 metreye kadar
Çalışma ısısı -10 santigrat derece – 45 santigrat derece
Kodek SBC, AAC, aptX™, aptX™ HD
Çıkış Portları 2,5mm Balanslı / 3,5mm Balanssız
Çıkış Gücü:2,5mm Balanslı  1,8Vrms / 3,5mm Balanssız: 0,9Vrms
Batarya Türü 350 mAh 3,7V lityum polimer şarj edilebilir batarya
Çalışma Süresi Yaklaşık 5 saat (müzik dinlerken ya da çağrı esnasında)
Bekleme Süresi 300 saate kadar
Şarj Edim Süresi Yaklaşık 2 saat
Şarj Metodu 5 pin mikro USB (5V 2A)