McIntosh

McIntosh MX122 Black

A/V Processor

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

  • Dolby Atmos, DTS:X ve Auro-3D
  • High Dynamic Range: HDR10, Dolby Vision ve HLG
  • 4K Ultra HD; 11.2 Kanal; AirPlay; Bluetooth

 

MX122 A/V İşlemci ileri düzey bir ev sinema sisteminin uzun yıllar beyni olabilecek yetenekte.  Dolby® Atmos, DTS:X™ ve Auro-3D® desteğiyle surround seste ve nesne tabanlı 3 boyutlu sesteki en son yeniliklerin birçoğuna sahip. Ayrıca mevcut film koleksiyonunuzun da keyfine varmayı sürdürebilmeniz için 3 boyutlu sesin yanında, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio™ gibi daha birçok formatı da destekliyor. Format fark etmeksizin tüm ses kayıtlarını efsanevi McIntosh ses kalitesi ve performans standartları çerçevesinde işleyebiliyor. MX122 görüntü bakımından en son yenilikleri de destekleyen bir işlemci olması dolayısıyla 4K Ultra HD yerel kaynakları desteklemekte ve aynı zamanda çözünürlüğü düşük dosyaları da 4K Ultra HD’ye yükseltmektedir.      

 

MX122’nin keyfini yalnızca tek bir odada sürmek zorunda değilsiniz; evinize 2 kuşak (zone) daha ekleyerek MX122’nin seçilen ses ve/veya görüntüleri buraya göndermesini sağlayabilirsiniz. Çok çeşitli giriş ve çıkış seçenekleri olması sayesinde hem mevcut cihazlarınızı hem de gelecekte sahip olabileceklerinizi ona bağlamanız mümkündür. Girişler: 7 adet HDMI, 4 dijital ses, 1 dengelenmiş ve 8 dengelenmemiş analog stereo, bir dengelenmemiş 7.1 çok kanallı ses, 3 bileşen ve 4 kompozit video ile iPod için 1 adet USB. Çıkışlar: 11.2 (7.2.4 olarak da adlandırılmaktadır) surround ses konfigürasyonuna göre ayarlanmış dengelenmiş ve dengelenmemiş çıkışlar, 3 adet HDMI (“2. Kuşağa” atanmış 1 adet), 2 bileşen ve 2 kompozit video (iki adedin bir tanesi “2.kuşağa” ayrılmıştır) ve 2 adet dengelenmemiş stereo (1 tane “2.kuşak” için, 1 tane “3.kuşak” için). Tüm HDMI giriş ve çıkışlar HDCP 2.2’dir ve High Dynamic Range HDR10’u (7 Haziran 2018’dan itibaren geçerli Dolby Vision™ ve HLG ücretsiz bir donanım güncellemesi sayesinde artık desteklenmektedir), 50/60Hz 4K Ultra HD, Rec.2020 ve 3 boyutlu görüntü düz geçişini desteklemektedir.    

MX122 ile sevdiğiniz filmlerin keyfine varabilirsiniz ama o bunun yanında analog ve dijital 2 kanallı müzik kayıtlarını da stereo olarak ya da surround sese uyumlandırılmış şekilde sunabilir ve 24-bit/192kHz’e kadar çok çeşitli yüksek çözünürlüklü dijital müzik formatlarıyla uyumludur. Cloud tabanlı ya da çevrim için dijital müzik kayıtlarını kablolu ya da kablosuz ağ bağlantıları ile dinleyebilirsiniz. Flaş bellekteki veya yerel ağınızdaki DSD64 dosyalarını çalabilirsiniz. AirPlay®, Bluetooth® ve Spotify Connect bağlantı olanakları mobil cihazlardan yayın akışı alınmasını (streaming) mümkün kılmaktadır. Popüler streaming servisleri (Pandora®, SiriusXM® ve Spotify®) için arayüzler mevcuttur ve vTuner binlerce internet radyosuna bağlantıyı mümkün kılmaktadır (McIntosh Music de dahil). Audyssey MultEQ® XT32, MX122’yi ev sinema sisteminizin akustik niteliklerine göre kalibre ederek, ümkün olabilecek en net ve en dengeli ama aynı zamanda da yeri göğü yıkan bir sesi elde etmenizi sağlar. Ses kanallarının her birinin kendine ait 32 bit DAC’i bulunmaktadır. A 8 bant ekolayzırı ekstra ince ayar imkanı sunar.     

  
Bütünsel bir ev sinema sistemi oluşturmak üzere MX122’yi çok çeşitli McIntosh ampli ve hoparlörle eşleştirebilirsiniz.  Akıllı ev otomasyonunda global çözümler sunan Control4®’ten Simple Device Discovery Protocol (SDDP) sertifikası almış olan cihaz, Control4 otomasyon sistemlerine entegre edilebilir. Daha fazla bilgi için bayinize başvurunuz.

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.