Rega

Rega Planar 10

(KDV Dahil)

Teslimat süresi: 1-3 iş günü

PAYLAŞ

Planar 10’un yapımında en gelişmiş malzemeler ve en ileri mühendislik tekniklerini kullanıldı. Bu sayede, çok hafif bir gövde etrafında tasarlanmış olan Planar 10’un üst düzey bir performans sergilemesi sağlandı.

Kardeşi Planar 8 gibi, Planar 10 da ilhamını Rega’nın efsanevi pikabı ‘Naiad’dan almıştır. Planar 10’un tasarımı aşamasında, bir önceki model RP10’un devamı olması yerine, ‘Naiad’ın niteliklerini taşıyan, ama ekonomik açıdan daha kolay erişilebilir bir pikap olması hedeflendi. Yapımında kullanılan egzotik malzemeler, kütleyi azaltırken rijiditeyi artırdığı için, Planar 10 ile Naiad arasındaki farklar çok aza indirgenmiş oldu. Ana yatak, plato taşıyıcısı, motor ve kayışta oluşturulan yenilikler dönüş hızına daha fazla hassasiyet sağladığı için ses kalitesini doğrudan etkilemiştir.

Apheta 3 MC kafanın fabrikada monte edilmiş opsiyonu (önerilir)
Planar 10’un yepyeni Apheta 3 MC kafayla birlikte sunulan bir versiyonu da mevcuttur. Bu yeni kafa Planar 10’la eşzamanlı olarak tasarlanmış ve Rega’nın en gelişmiş elmas profili olan “Fine Line” profili kullanılarak üretilmiştir. Fabrikada monte edilmiş Apheta 3 kafa ile birlikte gelen Planar 10'un fiyat avantajı da bulunmaktadır.

Planar 10 ve Apheta 3 birlikteliğinin plağın içine kazınmış bilgileri en hassas ve doğru bir şekilde toplama konusunda yeni standartlar oluşturduğunu düşünüyoruz.

“Müziğin derinliğini ve gücünü müzikseverlere iletme konusunda daha ağır rakiplerinin hiç altında kalmayan kaslı ve ritmik bir pikap. Planar 10’un dinleyicilere sunduğu üç boyutluluk gerçekten sıradışı!”

Ed Selley, AV Forums

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

Selectable Speed 33 1/3 rpm, 45 rpm
Dimensions (with dustcover fitted) (W x H x D) 420 x 115 x 350 mm
P10 PSU Dimensions (W x H x D) 218 x 80 x 320 mm
Turntable Weight 4.7 kg
Neo PSU Weight  3.0 kg

Tam teknik özellikler için, kullanım dokümanı sekmesinden Planar 8 Kullanım Kılavuzunu (çok dilli) indirin .

Kullanım Kılavuzu/ Planar 10 English