Acoustic Solid

Acoustic Solid Solid 111 Metall

High-End Masif Alüminyum Gövdeli Pikap

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

Solid Royal Acoustic Solid'in masif gövdeli high-end pikaplar üzerindeki güncel manifestosunu temsil eder.

Solid Royal'i uygun bir kurulum ile dinlediğinizde her masif gövdeli pikabın aynı yaratılmadığını hemen anlarsınız. Tasarım ve üretim sürecinde el ele veren otuz yılı aşkın mühendislik deneyimi, kusursuz materyal kalitesi, bilgisayar destekli tasarım ve müzik aşkı tüylerinizi diken diken eden bir gerçeklik duygusu ile somutlaşır.

Solid Royal yalnızca iç rezonansları olmayan değil, aynı zamanda uygun bir platforma yerleştirildiğinde zemin ve havadan gelen rezonansları da ciddiye almayan eşsiz bir tasarımdır. Sade ve şatafatsız tasarımının altında gelişimi yıllar süren bir mükemmelleştirme süreci yatmaktadır.

Gövde ve tablası üretiminde havacılık ve uzay uygulamaları için geliştirilmiş özel bir alüminyum alaşım kullanılmıştır. Hem gövde hem de tabla masif metal bloklardan yavaş ve ultra düşük toleranslı bir süreç ile sabırla tornalanır. Bu sayede görünüş olarak benzer pikaplarda sık rastlanan merkezleme ve yalpa hataları Solid Royal için var olmayan şeylerdir.

Bir pikabın en önemli parçalarından biri olan yatağı Solid Royal gibi masif kütleli bir tasarım için daha da önem kazanır. Bu nedenle bu model için Karl Wirth tarafından özel geliştirilen çok bileşenli özel kompozit yatak uzun yıllar sorunsuz ve düşük bakım ile hizmet verecek biçimde tasarlandı. Sıfıra yakın yatak boşluk toleransı sayesinde stabil bir zemin üzerinde çalışan iğnenin en minik detayları bile zahmetsizce yakalaması mümkün oldu. Bu nokta belki de tüm pikap meraklılarının erişmeyi hedefledikleri müzikal nirvananın kapısıdır. Acoustic Solid Royal pahalı ve kaliteli bir kol ve iğnenin boşa savrulmuş para olmadığını ispatlamaya her zaman hazırdır.

Gövdesi alüminyum alaşımdan tornalanmış masif tablanın üst iki katmanını akrilik ve özel işlenmiş deri oluşturur. Uzun dinleme ve ölçüm seanslarından sonra karar kılınan bu kompozit yapının meyvesi iç ve dış her türlü rezonansın iğneye ulaşmadan sönümlenmesi ve simsiyah geri plandan tüm müzikal detayların zerafetle belirmesi oldu.

Royal için özel olarak geliştirilen çok kutuplu senkron motor 20 kilogramın üzerinde kütleye sahip masif tablayı hiç zorlanmadan ve bir kavalye edasıyla çevirir. Motorun mikroskopik vibrasyonları da rezonans emici kasası sayesinde sıfır düzeyine indirgenmiştir. Bu şaheser motor kritik medikal uygulamalar için geliştirilmiş mikroişlemci yönetimli besleme devresi ile kusursuz biçimde işletilir. Devir sapmaları ölçülemeyecek kadar düşük düzeylere indirgenmiştir.

Acoustic Solid için Ortofon tarafından özel olarak üretilen WTB 211 bükümlü kol Solid Royal'in tüm tasarım ve performans özelliklerini en üst düzeye taşıyacak biçimde modifiye edilmiştir. WTB 211 Royal için fiyat/performans orantısı olarak ideal konuma sahip kollardan biridir.

Standart konfigürasyon için çok sayıda seçenek arasından seçilen Ortofon SPU Royal N kartuş tıpkı WTB 211 kol gibi mükemmel bir fiyat/performans noktasında durmaktadır. Ortofon'un 90 yılı aşkın geleneği ve en modern teknolojilerin bileşiminden üretilen ve yeni SPU serisinin çıplak gövdeli versiyonu olan bu kartuş analog severler arasında haklı bir üne sahiptir. Öne çıkan özellikleri inanılmaz mikro detayı, son derece nötr karakterli oluşu ve ultra stabil sahnesidir.

Acoustic Solid için çok şey söylenebilir ama eskilerin dediği gibi; bir tecrübe kafidir!..

  • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
  • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

MODEL ÖZELLİKLERİ
Pikap Tipi Masif Metal Gövdeli Süspansiyonsuz
Standart Kol Tipi Acoustic Solid WTB 370
Uygun Kol Modelleri Tüm Pivot Tip Kollar Kullanılabilir  
Standart Kafa  
Vibrasyon ve Rezonans Kontrolü Masif Monokok Gövde Üzerinde Masif Tabla ve Sıfır Tolerans Yatak
Upgrade Edilebilme Evet (Kol, Kartuş, Motor)
KULLANIM ÖZELLİKLERİ
Desteklenen Hızlar 33 1/3, 45 RPM
Hız Ayar Özelliği   Microcontroller Destekli Servo
Hız Hassaslığı %0,001
Otomatik Start/Stop -
45'lik Adaptörü Evet (Opsiyonel)
Plak Sabitleyici Evet 
Toz Kapağı Evet (Opsiyonel)
Dahili Pikap Preamplisi -
Değiştirilebilir Çıkış Kablosu Evet
Bakım Gerektirmeyen Tasarım Evet
Maksimum Kol Adedi 3
SEVK SİSTEMİ
Tahrik Tipi Dekuple Harici Motor ve Özel Şerit
Motor Yerleşimi Pikap İle Aynı Düzlemde
Motor Tipi Senkronize AC
Besleme Tipi 220V Uyumlu Tam Regüleli Dahili
Hassas Devir Ayarı Servo Sistemli Otomatik
YAPISAL ÖZELLİKLER  
Gövde 3 cm Kalınlığında Özel Havacılık Tipi Alüminyum Monokok
Tabla 2 cm Kalınlığında Alüminyum Gövde
Yatak Tipi Teflon Yağlı Bakımsız Tip Sıfır Tolerans
Yalıtım Tipi Keçi Yünü
Şasi Özellikleri Monoblok Alüminyum Alaşımdan Oyulmuş
Kol Bağlantısı Her Tip Kol İçin Adaptörler Mevcut
GENEL
Renk Metal
Güç Tüketimi  90 Watt
Boyutlar GXYXD (mm) 310x310x190
Ağırlık 17 Kg