YENİ ÜRÜN

Musical Fidelity

Musical Fidelity M6x DAC Silver

Çift Diferansiyel Modlu, Süper Sessiz Güç Transformatörlü ve Roon Tested DAC

(KDV Dahil)

Havale/EFT ile %4 İndirimli
Teslimat süresi: 1-3 iş günü

-
+

PAYLAŞ

M6x DAC, Musical Fidelity’nin DAC cihazlarının tarihinde yeni bir mihenk taşı. Öncülü olan M6s DAC, çok büyük övgüler almış olan ESS 32-bit HyperStream II DAC mimarisinin kullanıldığı ilk üründü. M6sR DAC ile aygıt yazılımını iyileştirmiş ve çalışma süresi bakımından birkaç iyileştirmede bulunmuştuk. Artık DSD kullanımı kolaylaşmıştı, Roon tam destekleniyordu ve giriş ve çıkışlar çok hızlı ilerleyen dijital ses dünyasına ayak uyduracak şekilde güncellenmişti. Diğer çok önemli bir özelliği ise M6sR DAC’in artık Avrupa’da yapılıyor olmasıydı!

Teknik Konular

M6x DAC ile daha da ileri adımlar attık. Sabre ESS çipleri konusundaki bilgi ve deneyimlerimizden faydalanarak, onları daha yeni olan ES9038Q2X ile güncelledik ve mükemmel bir dual mono tasarımı için artık bunlardan dual diferansiyel modda iki adet kullanıyoruz. Time Domain Jitter Eliminator kullanılmış olması inanılmaz detaylı geçişken cevabına sahip üstün bir SNR ve THD+N performansını garantilemektedir.

DAC katındaki diğer yeniliklere üst örnekleme ve yeniden saat beslemesi (re-clocking) dâhildir. Üst örnekleme bağımsız olarak açılıp kapatılabilir. 16-core XMOS ve CPLD MAX II Altera işlemciler bu işletimler, yeni dijital filtreler ve MQA işleme için daima yeterli güç kapasitesi olmasını sağlamaktadır. Tek uçlu RCA ve dengelenmiş XLR çıkışların her birinin kendi çıkış tamponları bulunmaktadır. XLR fişlerle, tam dengelenmiş çıkışı mümkün kılan bir tam diferansiyel ampli tasarımının keyfini sürebilirsiniz. Her iki çıkış katı da üstün ses kalitesi sunar, gürültü oranı çok düşüktür, yüksek çıkış voltaj salınımına ve yüksek akım sürücüsüne sahiptir. Gain bant genişliği mükemmeldir ve çıkış gerilimindeki azami değişim hızı çok yüksek olmasına rağmen distorsiyonu çok düşüktür.
 
Süper Sessiz Güç Transformatörleri

M6x DAC Süper Sessiz Güç Transformatörlerimizin sürmekte olan gelişimini sergiliyor. EMI filtreli ve DA engelleyicisi olan endüstriyel düzey güç soketleri parazitleri keserken transformatörlerin vınlamasını ya da uğuldamasını da önlüyor. Kapsül içine alınmış olan toroidal transfatörler düşük çekirdek doygunluğuna sahip olduğundan ses uygulamaları için ve aynı zamanda son derece düşük elektromanyetik radyasyonu sebebiyle dijital ses için de idealdir.
Doğru PCB Tasarımı ve Düzeni

Analog amplilere kıyasla dijital-analog dönüştürücülerin tasarım açısından kendilerine has bir takım zorlukları vardır. Farklı alanlarda çalışırlar, kendi gereksinimleri vardır ve onlara bunlara göre davranılması gerekir. Güç gereksinimleri eşsizdir ve ampliler için düşünülmüş çözümler dijital devre ile eşleştirildiklerinde benzer sonuçlar vermez.

Biz devre kartı tasarımını ve düzenini Musical Fidelity’nin en yüksek standartlarına tabi tutarız. Sırf görüntüsü güzel olsun diye yapılmış devre kartı tasarımlarına inanmıyoruz. Tasarımın ve düzenin her bir uygulamaya özel biçilmiş ve dikilmiş olması gerekir, iyi ölçümler vermelidir ve sesin de öngörüldüğü şekilde olması şarttır. Ancak o zaman işimizi yapmış oluruz. Biz bu noktada dinleyiciye, icracıyı gerçek zamanlı bir holografik alanın içine yerleştiren kayıt mekânına dair somut bir his sunduk.
 
Kulaklık Amplisi

Gömme kulaklık amplisinin akım geri bildirimli AB mimarisi yüksek bant genişliği, son derece düşük gürültü düzeyi ve 128dB’ye kadar dinamik menzil sunmaktadır. Akım geri bildirimli amplileri ses açısından olağanüstü kılan üç ana özellik vardır. Çıkış gerilimindeki azami değişim hızının yüksek olması tek sayılı harmonik bozunum anormalliklerini engeller. Çıkıştaki talep üzerine verilen akım (current-on-demand) amplinin çabucak ve lineer olarak cevap vermesini sağlar; aniden çok yüksek miktarda çıkış gücüne ihtiyaç duyulduğunda ampli sistemin gürültü zeminini yükseltmeksizin ve sinyal/gürültü oranını bozmaksızın son derece hızlı bir şekilde yanıt verebilir. Kazançtan (gain) bağımsız frekans cevabı amplinin bütün bant genişliğinin çok geniş bir yelpazeye yayılan volüm ayarında kullanılabilmesini mümkün kılar.
 
Salt Müzik için Musical Fidelity

Dinleyici ve sanatçı arasındaki iletişimin hipnotize edici hissini duyumsamak isteyen seste sadelik yanlısı kişiler aradıklarını bu cihazda bulabilirler. Zira burada yanan sönen ışıkları olan kocaman bir ekran koymama yönündeki kasıtlı kararımız sadece ses performansını doruklara çıkartmakla kalmıyor aynı zamanda sizin sadece ama sadece müziği yaşamanızı garantiliyor. M6x DAC’i kutusundan çıkartın, dikkatle kablolayın ve standart ayarında öylece bırakın ve müzikal bütünleşmeyi hemen o anda yaşayın. Ses bütünüyle çok hoş ve net, tizler pırıl pırıl ve uzundur. Pes sesler elle tutulabilir bas dinamikleriyle doludur.

Siz müzik kütüphanenizi yeniden tanırken bir noktada başka nelerin mümkün olabileceğini keşfetmek ve bunu farklı ses sahneleriyle dinlemek isteyeceksiniz.  İşte M6x DAC’nin özelleştirilebilirliği ve ayarları onu tam bu noktada uzmanlar açısından güçlü bir alet haline getirir ve onu kendine has bir lige yükseltir. Ses sahnesini üst örneklemeyle birlikte ya da bu olmaksızın deneyin ve daha derinlere çekilip çekilmediğinize bir bakın. 7 farklı dijital filtre ve bu filtreleri etkisizleştiren eksiksiz bir yüksek hızda örnekleme bypass’ı arasında seçim yapın. M6x DAC’nin donanımı üzerinde Ful MQA kod çözümü yapılmaktadır. USB Class 2.0 giriş PCM örnekleme hızını 768 kHz ve 32 bit’e taşır. DoP ve yerel DSD512 aracılığıyla DSD desteği DSD256’ya kadar çıkmıştır. S/PDIF girişler, 192 kHz / 24 bit’e kadar stereo PCM örnekleme hızını kabul eder ve ful MQA desteği içerir!
 
Kısaca M6x DAC
 • DAC Devresi: 32 bit Hyperstream II
 • DAC Çipi: 2x ES9038Q2M (dual diferansiyel)
 • 16-core XMOS ve CPLD MAX II Altera işlemciler
 • USB: 32bit/768kHz’e kadar USB: DSD 256 (stereo DoP), DSD512 (stereo native)
 • SPDIF: 24bit/192kHHz’e kadar
 • Tüm girişlerden ileri düzey Reclocking
 • Açılıp Kapatılabilir Üst örneklemeyle yüksek örnekleme bypass’ı
 • Süper Sessiz Güç Transformatörleri
 • Gömme Kulaklık Amplisi
 • Tam Donanım MQA Kod çözümü
 • Roon Tested • * Havale (EFT) işlemlerinde %4 indirim uygulanmaktadır.
 • * Tek çekimde %2 indirim uygulanmaktadır.

DAC Circuit:  32 bit Hyperstream II
DAC Chip:  2x ES9038Q2M (dual differential)
Total correlated jitter:  <12 picooseconds peak to peak
Linearity:  <0.4dB down to -130dB
Frequency response:  -0,1dB at 10Hz, 0dB at 1kHz, -0,4dB at 20kHz
Channel separation:  >130dB at 10kHz @ 0dBFS
Signal to noise:  >120dB “A”- wtd 1kHz @ 0dBFS
Total harmonic distortion:  < 0,0005% at 1kHz @ 0dBFS


Digital Inputs


1x Coax, up to 24bit 192kHz (stereo PCM + MQA)
2x Optical, up to 24bit 192kHz (stereo PCM + MQA)
1x AES/EBU, up to 24bit 192kHz (stereo PCM + MQA)
1x USB Audio Class 2.0, ‘USB B’; up to 32 bit
768kHz (stereo PCM + MQA), DSD 256 (stereo DoP), DSD512 (stereo native)


Analogue Outputs

1 pair line level RCA fix/var @ 2V RMS at 0dBFS
1 pair line level XLR fix/var @ 4V RMS at 0dBFS
Output impedance: < 10 ohms
1 Headphone out 6.3mm jack variable Headphone Amp
Power:  1.5W / channel into 32 Ω
Output impedance:  Min. recommended 16Ω headphones
THD:  < 0,005% at 1kHz @ 0dBFS
Signal/noise ratio:  >115dB “A” wtd
Frequency response:  +0.1, -0.4dB 20Hz to 20kHz
General Information
Dimensions (WxHxD): 440 x 100 x 390mm
Main voltages: 230V/115V Internally set or 100V optional
Max. Consumption:  20W, <0.5W in standby
Weight:  6.9kg
Weight:  6.9kg

Broşür/ M6x DAC English